Studenten zetten AI in voor betere businessmodellen en waardeproposities
Hoe kan AI jouw propositie als ondernemer verbeteren? Met die vraag gingen studenten van de ondernemersminor Next Gen Start-up in Haarlem aan de slag. Tijdens een interactieve workshop ontdekten ze hoe generatieve AI hen helpt om hun businessmodel aan te scherpen én nieuwe waarde te creëren. Een mooi voorbeeld van hoe we binnen Inholland samen leren door te doen – met technologie als partner in innovatie.
AI in het onderwijs: experimenteren én ontdekken
AI verandert hoe we leren, werken en ondernemen. Binnen Inholland verkennen we actief hoe we AI kunnen inzetten om ons onderwijs te versterken. Niet alleen door tools te gebruiken, maar juist ook door vragen te stellen: wat werkt wél, wat niet en wat vraagt het van ons als onderwijsprofessionals?
Vanuit het Center for Teaching and Learning (CTL) én het CTL AI & Onderwijstechnologie-team werken we samen met collega’s aan toekomstbestendig onderwijs. AI is daarin een belangrijk thema: hoe zetten we het verantwoord en betekenisvol in, zodat het bijdraagt aan goed en inclusief onderwijs?
AI in actie: de workshop ‘Business Models & Gen AI’
In samenwerking met de minor Next Gen Start-up vanuit het domein Business, Finance & Law ontwikkelde het CTL AI-team een vernieuwende workshop: Business Models & Gen AI – Value Creation with AI. De eerste sessie vond plaats op 2 oktober in Haarlem.
Tijdens de workshop gingen studenten actief aan de slag. In anderhalf uur:
- ontdekten ze hun eigen vooroordelen en valkuilen;
- pitchten ze hun startupidee aan een AI-team van ‘angel investors’;
- bouwden ze een eigen Custom GPT als teamlid.
Met tools zoals PitchYourIdea.ai, een quiz via Lovable.dev en hun zelfontwikkelde chatbot testten ze ideeën, scherpten ze proposities aan en zagen ze waar AI hun plannen versterkte – of juist uitdaagde.
Wat vonden de deelnemende studenten?
Enkele enthousiaste reacties:
- “GenAI leverde ons vooral nieuwe waardeproposities en efficiëntere processen op.”
- “Door de zelfgemaakte bot was feedback meteen bruikbaar.”
- “Ik wist niet dat je zelf een Custom GPT kon maken. Dat vond ik het leukste onderdeel.”
Samen leren en vernieuwen
Deze workshop laat zien hoe het CTL en het onderwijs samen kunnen bouwen aan innovatie in de praktijk. Niet alleen studenten doen ervaring op met AI, ook docenten verrijken hun aanpak. Op dit moment wordt de sessie geëvalueerd met als doel te verkennen waar deze aanpak nog meer van waarde kan zijn binnen Inholland.
Samen leren door te doen: dat geldt niet alleen voor studenten, maar ook voor ons als collega’s. Deze sessie is daar een mooi voorbeeld van: actueel, praktijkgericht en samen vormgegeven.
Meer weten of meedoen?
- Wil je meer weten? Mail dan het CTL AI-team via ctl@inholland.nl.
- Meer weten over de minor Next Gen Start-up? Neem contact op met coördinator Yasmin Kortselius via yasmin.kortselius@inholland.nl.