'Maak van je bedrijf je prioriteit en geniet van het avontuur'
Start Up Campus Haarlem in gesprek met Nuno Bastos Martins
Nuno Bastos Martins (25) is student International Creative Business in Haarlem en verhuisde van Portugal naar Nederland. Hij is zijn eigen videoproductiebedrijf begonnen en maakt content voor hotels. SUCH sprak met hem.
Click here for English version
Geen woorden maar daden
“Ik kom uit een ondernemersfamilie. Mijn ouders hadden verschillende soorten bedrijven, zoals restaurants en meubelzaken. Als kind was ik altijd in de buurt en observeerde ik hun gedrag. Maar ik hielp ook mee door eten en koffie te serveren aan de tafels. Ik vond het heerlijk."
"Ik zou mezelf omschrijven als hardwerkend, ambitieus en eerlijk. In een team probeer ik altijd mijn ideeën en creativiteit in te brengen. Ik kijk naar de klant zodat we hun verwachtingen kunnen overtreffen. In een team ben ik meestal degene die de stap vooruit zet en initiatief neemt om iets te beginnen. Maar ik heb graag controle over mijn eigen tijd en inkomen en daarom was mijn eigen bedrijf starten een makkelijke keuze. Soms vind ik het moeilijk om werk uit handen te geven, als ik het zelf ook kan doen. Het kost best moeite om me comfortabel te voelen in die positie. En in dat geval zeggen daden meer dan woorden. Met mijn bedrijf wil ik de hoogste kwaliteit content leveren en dat komt met betrouwbaar en effectief gedrag van mezelf en de mensen met wie ik werk.”
Het draait allemaal om connecties
“Ik ben mijn eigen videoproductiebedrijf begonnen waar ik hoge kwaliteit content maak voor voornamelijk hotels. Er is veel concurrentie in onze markt. Als je wilt opvallen, moet je je specialiseren en een sterk portfolio opbouwen. Ik kies daarom voor hotels. Het is een markt waarin ik ook kan reizen. Reizen is een van mijn passies. Dus hotels van over de hele wereld kunnen mij bijvoorbeeld invliegen, in hun hotels laten verblijven en ik zorg voor de best mogelijke beelden. Hotels hebben het hele jaar door content nodig, dus dat geeft me veel mogelijkheden om tussen alle seizoenen door te reizen. Een van mijn laatste shoots was in Tsjechië, waar ik huurappartementen fotografeerde. Het was echt een leuke ervaring en de klant was tevreden met het resultaat. Dat is het belangrijkste."
"Als je een markt wilt betreden, draait het allemaal om connecties. Ik heb een paar connecties in Portugal, Luxemburg en Tsjechië. Ik ben me dus gaan richten op de landen waar ik al een netwerk heb. Maar omdat ik in Nederland woon, zou ik het leuk vinden om hier ook een paar goede ingangen te hebben. Hoe ik de markt benader? Ik zoek online een paar hotels die betere content kunnen gebruiken, stel mijn portfolio op, stuur wat e-mails, bel ze op en ga erheen.”
Geef je fouten toe en neem er verantwoordelijkheid voor
“Als videograaf hoop ik dat mijn klanten een gevoel van partnerschap ervaren. Als ze eenmaal met mij werken, beginnen ze me te zien als een partner van hun hotel. Natuurlijk wil ik producten van hoge kwaliteit leveren en hun verhaal kunnen vertellen met impact. Als de klant trots is op het eindproduct en ervan overtuigd is dat werken met mij de juiste beslissing was, dan heb ik goed werk geleverd. Hopelijk herkennen ze mijn waarden: Hardwerkend, ambitieus en eerlijk. Soms zijn er onvoorziene omstandigheden waar je mee om moet gaan. Ik zou zeggen: geef je fouten toe en neem er verantwoordelijkheid voor. Onderschat eerlijkheid niet als je echte partnerschappen wilt opbouwen. Als mensen later zeggen dat ze op mij konden rekenen, wanneer dan ook, en ik heb hun verwachtingen overtroffen met de resultaten, dan ben ik blij.”
Start Up Campus Haarlem is dé plek voor ondernemende studenten van Hogeschool Inholland. Via een inspirerend programma van vijf maanden met evenementen en workshops werk je aan ondernemersvaardigheden en groeit je netwerk razendsnel. Ondernemerschap begint bij Start Up Campus Haarlem! Wil je weten wanneer het volgende start- of groeiprogramma start? Check onze Instagram of website.