07
juni
2024
|
09:18
Europe/Amsterdam

Twee Inholland-onderzoekers ontvangen Comenius Senior Fellows 2024

Download

Inholland-onderzoekers Renée Hendriks (lectoraat Studiesucces) en Marieke Slootman (lectoraat Jeugd en Samenleving) hebben de Comenius Senior Fellows 2024 toegekend gekregen. Renée wordt erkend voor haar project ‘Ontwerpen voor Zelfgestuurd en Flexibel Leren: Bouwen aan Vertrouwen in het Leerproces’, gericht op het versterken van zelfsturing en flexibiliteit bij studenten. Marieke ontvangt de subsidie voor haar project over inclusieve studentparticipatie, dat streeft naar een leeromgeving waarin alle studenten zich uitgenodigd en veilig voelen om actief te participeren. De toekenningen onderstrepen de inzet van  Hogeschool Inholland voor innovatie en inclusiviteit in het onderwijs.

Het project van Renée richt zich op het versterken van de zelfsturing en flexibiliteit van studenten door het ontwikkelen van een ontwerpsjabloon. Dit sjabloon helpt studenten hun eigen leerpaden te ontwerpen en vergroot hun zelfvertrouwen en vaardigheden. Samen met collega's en studenten van de Inholland pabo zal Renée deze aanpak implementeren en testen, waarbij de nadruk ligt op een balans tussen autonomie en structuur in het onderwijs. "We willen studenten de tools geven om succesvol en zelfstandig te leren, binnen flexibel onderwijs en daarbuiten," aldus Renée.

Marieke ontvangt de Comenius Senior Fellowship-subsidie voor haar project CRISP (Creëren van Inclusieve Studentparticipatie). Dit onderzoek richt zich op het bevorderen van studentparticipatie, vooral voor studenten met minder zelfvertrouwen of minder bekendheid met het onderwijssysteem. Samen met collega's en studenten van de Inholland-opleidingen Pedagogiek en Social Work en het lectoraat Jeugd en Samenleving, zal Marieke strategieën ontwerpen en implementeren om participatie te stimuleren. "We brengen motivatie en barrières in kaart en ontwikkelen een aanpak die vooral studenten met minderheidsachtergronden ondersteunt," aldus Marieke.

Eerder kreeg lector Rutger Kappe (Studiesucces) de Comenius Leadership Fellow grant toegekend voor zijn onderzoek  ‘Student as Partners: de kracht van samenwerking tussen docenten, staf en studenten’ . Met Marieke en Renée zijn er nu drie onderzoekers die zich, met een Comenius-beurs op zak,  zich richten op studentparticipatie en regie.

Over de Comenius-beurs
De Comenius Senior Fellow-regeling ondersteunt onderwijsinnovatie binnen een domein. Het maakt deel uit van het Comeniusprogramma, dat ook beurzen biedt voor innovatie binnen een vak (Teaching Fellow) en voor hogeschoolbrede innovatie (Leadership Fellow). Meer informatie is te vinden op de NRO-website.

Reacties (0)
Het bericht is verzonden, deze zal worden geplaatst na goedkeuring.